Yeni Kahraman Lucio | TürkOW

Lucio, ruh halini müzik ile değiştirebilen uluslararası üne sahip bir isimdir. Destek Lucio, oyun içerisindeki muazzam hareketliliği ile dikkat çekmektedir.

Lucio, Omnic Krizi’nin ardından yaşadığı bölgede ortaya çıkan ekonomik kriz onu ve etrafındaki herkesi zor duruma sokmaktadır. Lucio tam böyle bir zamanda etrafındakilerin neşesini yerine getirebilecek ve onların ruh hallerini değiştirebilecek bir çözüm aramaya girişir. Sonunda aradığı cevabın müzik olduğunu öğrenir.

Müzikle krizlerin üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Savaş alanında kendisini müziğin ritmiyle güçlendirerek hareket etmektedir. Gerektiği zaman müziğin tutkusundan dostlarının da faydalanmasını sağlayabilmektedir. Destek rolünün en iyi örneklerinden birisi olan yeni kahraman Lucio, oyun alanının renkli bir yapıya bürünmesi konusunda oldukça etkilidir.

Yeri geldiğinde ses saldırıları ile rakiplerini rahatsız etmekte, yeri geldiğinde ise müziğin muazzam gücüyle düşmanlarını yerinden hareket ettirebilmektedir. Müziğin ritmi ile dostlarının hızlı hareket etmesini veya canlarının hızlı bir biçimde dolmasını sağlar. Ses ile kendinden geçerek müziğin ritmini doruklara çıkarır ve tüm kabiliyetlerinin gücünü yükseltmeyi başarır. Lucio müzik ile yaşar, müzik ile mücadele eder ve müzik ile görevini yerine getirmeye çalışır.

background-story.3J4hm

Lucio’nun Yetenekleri

Lucio’nun yetenekleri müziğe ve aksiyonlara dayalıdır. Karakteristik özellikleri ile doğrudan etkileşim içerisindeki yetenekleri ile Destek rolünün hakkını verebilecek bir kahramandır.

Sonic Amplifier: Lucio ses parçacıkları ile hedeflere hasar verir veya ses

patlaması saldırısıyla düşmanlarını geriye doğru iter.

Crossfade: Lucio oluşturduğu hazne ile kendisine ve dostlarına ekstra güç kazandırır. Bu güçlerden birisi daha hızlı hareket etme, ötekisi ise sağlık yenileme niteliğidir.

Amp It Up: Lucio diğer tüm kabiliyetlerinin gücünü yükseltmek için hoparlörlerin sesini yükseltir. Hoparlörlerin sesini yükselten Lucio’nun yeteneklerinin etkisi çok daha güçlü olur.

Sound Barrier: Kendisine ve dost birimlere hasar engelleyen kalkanlar kazandırır.

LUCİO KAHRAMAN SAYFASI

DETAYLI BİLGİ
Fantastik evren hastası, Blizzard hayranı, Çizer, Kedi Sahibi, Kıdemli Öğrenci.
Gamescom 2015 Overwatch Paneli
Lucio'dan Synaesthesia Dünya Turu

Yorumlar

yazar Ashandle
TARİH
Görüntülenme 881
5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh