Temmuz'da Konsola Özel Torbjörn Değişikliği | TürkOW
overwatch - teknik

Jeff Kaplan, Temmuz’un ortasında veya sonunda PS4 ve Xbox One’a özel bir yama geleceğinin ilk işaretini verdi. Reddit’te açılan ve Torbjörn’den yakınan bir oyuncunun açtığı başlığa cevap veren Kaplan, gelecek yama ile Torbjörn’de konsola özel bir değişiklik yapılacağını belirtti.

Overwatch’ta Konsola Özel Torbjörn Değişikliği

Her şey canadlaw isimli Reddit kullanıcısının, Torbjörn’ün PS4’te oyun deneyimini kötüleştirdiğini ifade etmesiyle başladı. Açılan başlık kısa sürede ses getirdi. Uzun açıklamalarıyla tanıdığımız Jeff Kaplan ise bu sefer kısa bir açıklama yaparak konsol oyuncularının başına bela olan bu karakterin hasar miktarıyla ilgili bir düzeltme yapılacağını belirtti.

Kısaca bahsetmek gerekirse, konsol platformunda iletişimin zor olması nedeniyle Torbjörn’e karşı stratejiler ve taktikler geliştirme konusunda oyuncular sorun yaşamaktadırlar. Torbjörn alan oyuncunun iyi taret yerleşimi sayesinde her oyunda avantaj sağlaması birçok oyuncunun temel sıkıntısı durumuna gelmişti. Sadece bugün açılan veryansın başlığı değil bundan önceki başlıklarda da benzer şeyler dile getirilmekteydi. Jeff Kaplan ise aşağıdaki kısa açıklamayı yaparak oyunculara biraz daha sabretmeleri gerektiğini belirtti.

Xbox One ve PS4 için çıkarılacak olan gelecek yamada Torbjörn’ün taret hasar miktarı %30 oranında azaltılacak. Bu değişiklik sadece konsolda geçerli olacak ve PC platformunda her şey yine aynı kalacak.

Yamanın ne zaman çıkacağı belirsiz. Hedeflediğimiz zaman Temmuz’un ortası ve sonu arasında bir süredir.

Jeff Kaplan’ın yaptığı bu açıklamanın ardından oyuncular arasında yaşanan tartışmalar genellikle hasar miktarını düşürmenin bir çözüm olmayacağı yönünde oldu. Konsol oyuncularının taretler ile başının belada olması oyun şekilleriyle ilgiliyken Blizzard, taretler ile verilen hasarın biraz daha az olmasını sağlayarak bu problemi çözmeye çalışacak. Belki ileride daha farklı değişiklikler olabilir ama ilk adım bu olacak.

Overwatch hakkında güncel haberleri anında Türkçe olarak öğrenmek için bizi takip etmeye devam edin!

Kitap okumayı seven ve kendi halinde yazarlık yapmaya çalışan Blizzard hayranı bir insan.
Competitive Play'de Olası Ani Ölüm Sistemi Değişiklikleri
TurkOW.com Çekiliş Sonuçları

Yorumlar

TARİH
Görüntülenme 792
  • Masters Ken

    Konsolda oynuyorum Overwatch’i, Torbjörn’ü 1 ya da 2 kez oynamışımdır. Torbjörn başa bela olan bir karakter olabilir lakin %30 hasar azaltımı çok fazla, %15 gibi bir hasar azaltımı makul olabilirdi pc platformu için de. Bir de yetmez demişler, komple kaldırsınlar istersen?

    Çözüm basit, iletişim de hiç zor değil. Karşıda Torbjörn varsa mikrofonunu takarsın, birinden rica edersin Widowmaker veya Phararah alır. Yok kimse almıyorsa sen alırsın, taretler sana en ufak hasar veremeden taretleri indirir, takımını da ittirirsin. Bu kadar basit. Ayrıca hep derim, konsol fps’nin hard mode’udur bence bir kültürdür ve herkesin yeteneğine uygun değildir. Ustalık ister, herkes oynayamaz. Kendi beceriksizlikleri yüzünden, gayet dengeli bir karakterin nerflenmesi bana doğru gelmiyor. Jeff Kaplan bunlara niye uymuş, uyduysa da %30 gibi bir hasar azaltımını niye tercih etmiş acaba?

    Karakter sayısı oldukça yetersiz bana göre, bence buna odaklanmalılar ilk etapta.

5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh