PTR'da Sezon 3 Değişiklikleri | TürkOW
overwatch-competitive-match-591x330

Baş tasarımcı Scott Mercer’ın resmi forumda açtığı başlıkla Sezon 3’te rekabetçi modda devreye girmesi planan bazı değişiklikleri öğrenmiş olduk.


PTR'daki Sezon 3 Değişiklikleri

Şu anda PTR’da Rekabetçi Moda dair Sezon 3 değişikliklerini denemeye başlıyoruz. Sezon 3 için aslında bir tane büyük değişiklikten söz edebiliriz ama arka planda gerçekleşen Yetenek Puanı ve Yetenek Kademelerinin nasıl hesaplandığının detaylarını da sizinle paylaşmak istedim.

Rekabetçi Moda dair en büyük değişiklik Sezon 2 ve 3 arasındaki sezon arası süresinin kısaltılması olacak. Topluluktan aldığımız geribildirimler sonucunda 2 haftalık sezon arası süresini 1 haftaya indiriyoruz. 25 Kasım 03:00’te sonlanacak olan Sezon 2’yi 1 Aralık tarihinde Sezon 3 takip edecek. Ayrıca sezon bitimini takiben oyuna yeni sezon başlangıcını gösteren bir geri sayım eklenecek.


Rekabetçi Modda geliştirmek istediğimiz bir diğer yön ise oyuncuların Yetenek Kademeleri (Bronze, silver, Gold, Plat vs.) içerisindeki dağılımları. Sezon 2 başladığında AŞIRI derecede çok oyuncu Gold ve Platinum kademelerinde birikirken Bronze ve Silver kademelerinde neredeyse kimse yoktu. Bunun sebebi de sezon başında bizim oyunculara başlangıç olarak atfettiğimiz Yetenek Puanlarıdır. Sezon başındaki sıfırlamayı kısmi olarak yaptığımız için ortalama yetenek seviyesindeki oyuncular daha yüksek kademelere yerleşti ve kaybetme oranları sürekli arttı, bu da oyuncunun duygularını etkiliyor tabii ki. Sezon 3’te böyle bir manzara görmek istemiyoruz.

Bu sebeple Sezon 3’e farklı bir başlangıç yapacağız. Herkesi en baştan başlatmak yerine herkes adına biraz daha adil bir başlangıç olması için Yetenek Puanınızı normalden biraz daha düşük tutacağız. Bu yüzden Sezon 3’e başlarken Sezon 2’deki kademenize yerleşemeyebilirsiniz ancak sezon başlangıcında alacağınız zaferler daha fazla puan kazandıracak. İlerleyen dönemlerde zafer ve mağlubiyet ile aldığınız puanlar dengelenecektir.


Kafamızdaki bu değişiklikleri PTR’da yakından izliyor olacağız. Yerleştirme maçlarınızı sıfırlayıp yeniden oynamanızı isteyebiliriz, şimdiden buna hazırlık olun ve fikirlerinizi bize iletmekten çekinmeyin.

MOBA’dan RPG’ye, FPS’den Simülasyon oyunlarına 10 senedir oynanmadık tür bırakmayan bu kişilik, az buçuk İngilizcesiyle şimdi de Overwatch’u yerelleştirmeye soyundu.
22 Ekim 2016 PTR Türkçe Yama Notları
Sombra Blizzard Gear Store'da Kendini Gösterdi

Yorumlar

yazar Conquerer
TARİH
Görüntülenme 1294
5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh