Oyundan Çıkanların Yetenek Puanını Hesaplamada Değişiklik | TürkOW
QM2FOEM129BH1467079573030[1]

Competitive Play’in gelişi ile birlikte artan ve birçok oyuncunun canını sıkan oyundan çıkma (Leaver Skill Rating) hadisesi ile ilgili Blizzard bir takım değişikliklere gidiyor.

Son günlerde PC, Playstation 4 ve Xbox One için bir değişiklik uyguladık. Bir oyuncu maçın ortasında oyundan ayrılırsa bu durum artık oyun sonunda Yetenek Puanının hesaplanmasını etkilemeyecek.

Değişikliğin arkasındaki bazı gerçekler:

Rekabetçi Oyun’da eşleştirme yaptıktan sonra sistem iki takımın da kazanma olasılığını hesaplar. Bu hesaplama iki takımın da ne kadar eşit şekilde eşleştirildiğini ve galibiyet ya da mağlubiyet durumunda Yetenek Puanınızın nasıl etkileneceğini belirler. Şu anda sistemin çalışma şekline göre, favori takımdaysanız kazandığınızda daha az Yetenek Puanı kazanır, kaybettiğinizde daha fazla Yetenek Puanı kaybedersiniz. Favori olmayan takımdaysanız kazandığınızda daha fazla Yetenek Puanı kazanır, kaybettiğinizde daha az Yetenek Puanı kaybedersiniz.

Daha önce, oyunculardan biri oyundan ayrıldığında sistem iki takımın kazanma olasılığını yeniden hesaplıyordu. Varsayımsal olarak takımlardan biri eksik ise kazanma olasılığı da düşecektir, bunu en doğru şekilde yapmak için de maç sonunda her oyuncunun Yetenek Puanını buna göre hesaplıyordu.

Ancak doğru hesaplamalara rağmen yeniden hesaplamanın pek de harika olmadığını ve oyundan ayrılma davranışını teşvik ettiğini belirten birçok geribildirim aldık, ki bu Rekabetçi Oyun’da isteyeceğimiz son şeydir. Sonuç olarak, sistem artık takımların kazanma olasılıklarını bir ya da iki oyuncu oyunu terk ettiğinde yeniden hesaplamayacak, sanki hiç ayrılan olmamış gibi oyun başındaki hesaplama aynen geçerli kalacak.

Teknik olarak oyuncunun ayrıldığı maç için hesaplanan Yetenek Puanı pek doğru olmayacak ama sonuç olarak oyun sonuna kadar duran ve bekleyen oyuncular daha iyi hissedecektir (artı bir sonraki maçınızda ayrılan olmazsa puanınız kendini düzeltecektir). Ayrıca bu değişikliğin kazanmakta olan takımı “trollemek” için maçtan ayrılanları caydıracağını umuyoruz, çünkü artık hiç kimsenin Yetenek Puanına etki etmeyecek.

Her zaman olduğu gibi rekabetçi Oyun’u izliyor olacağız ve mümkün oldukça hızlı değişiklikler uygulayacağız. Overwatch’u daha iyi bir hale getirmemize yardım ettiğiniz ve geribildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.

MOBA’dan RPG’ye, FPS’den Simülasyon oyunlarına 10 senedir oynanmadık tür bırakmayan bu kişilik, az buçuk İngilizcesiyle şimdi de Overwatch’u yerelleştirmeye soyundu.
Overwatch'un Yeni Kahramanına Ait Resmi Bilgiler ve Teoriler
7 Temmuz 2016 Overwatch Yama Notları

Yorumlar

yazar Conquerer
TARİH
Görüntülenme 1071
5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh