Overwatch'ta Özel Oyunlar ve İzleyici Modu Olacak | TürkOW

Overwatch’ta Özel Oyunlar ve İzleyici Modu Olacak

Gerçek zamanlı strateji ve çok oyunculu çevrimiçi oyunlarda geçerli olmayan ama nişancı türü oyunlarda oldukça önemli olan belli başlı beklentiler ve talepler vardır. Blizzard, oyuncuların bu isteklerini bu türdeki ilk girişimi olan Overwatch ile beraber zor yoldan öğreniyor.

Blizzard ofislerine yapılan bir ziyarette oyun müdürü Jeff Kaplan, Blizzard’ın ‘sadece çevrimiçi’ politikasına sadık kaldığını, bazı standart oyuncuların rekabetçi ortam isteklerine cevap vereceğini teyit etti.

KOVXMBVKT70T1435357551194

Jeff Kaplan ve Overwatch’un baş tasarımcısı Geoff Goodman ile yapılan bir röportajda Overwatch oyununun tamamen Battle.net ekosistemi içerisinde kalacağını yani LAN üzerinden oynanamayacağını belirtti. İkili ayrıca PC oyuncularının kendi özel sunucularını (TF2 ya da CS:GO’da olduğu gibi) kiralayamayacak olmalarına rağmen, CoD: MW 2’deki gibi oyuncular tarafından oluşturulan lobilerde de saatlerini harcamak zorunda kalmayacaklarını ifade etti.

Kaplan açıklamasında şunlara yer verdi:

 

Jeff Kaplan - OYUN TASARIMCISI
Overwatch tamamıyla Blizzard sunucularında çalışacak. Bu, şu anlama geliyor; oyun arayan oyuncuların eşleştirilmesi Blizzard havuzunda gerçekleşecek, oyuncuların bölgelerine ve IP adreslerine bakıp olası ping problemlerini en aza indireceğiz.

Blizzard Data Center

blizz2

Açıklamasına devam eden Kaplan, rekabetçi oyuncuların zamanlama, doğru açıyı yakalama ve farklı haritalar üzerinde antrenman yapma isteklerini de düşündüklerini göstermek için şunları ekledi:

 

Jeff Kaplan - OYUN TASARIMCISI

Oyun içerisinde kesinlikle özel oyun oluşturma imkânı sunacağız.

Geleneksel özelleştirilmiş sunucuların sunduğu bazı imkânları bizler de sunacağız. Temel olarak büyük eşleştirme havuzuna girmeden, arkadaşlarınızla birlikte kendi aranızda oynayabileceğiniz güvenli bir yer sağlayacağız.

İzleyici Modu

over1

Kaplan son olarak izleyici modunun da oyuna dâhil edilmekte olduğunun bilgisini verdi ve Beta’da da bu modun basit düzeydeki bir halini görebileceğimizi ifade etti.

 

Jeff Kaplan - OYUN TASARIMCISI

Aslında oynayış videolarında da fark edebileceğiniz gibi izleyici modunun tohumlarını görebiliyorsunuz – öldüğünüz zaman ESC ya da boşluk tuşuna basarsanız izleyici moduna girip diğer oyuncuları izlemeye başlıyorsunuz.

Şimdiye kadar piyasaya çıkan videoların tamamına yakını Gösteri Modu dediğimiz Gamescom ve Blizzcon için özel olarak hazırlanan, arkadaş listesi ve daha birçok özelliğin yer almadığı bir sürüm. Ama Beta başladıktan sonra bir oyuncu, arkadaş listesinde bulunan başka bir oyuncunun oyununu (izleyici yeri boşsa) rahatlıkla açıp izleyebilecek.

Tüm bu bilgilerden anlayabileceğiniz üzere Overwatch’ta özel oyunlar yer alabilecek. Bunun dışında ise özelleştirilmiş sunucular olacak ama oyuncular kendilerine sunucu satın alamayacaklar. Blizzard’ın bu oyun türünde yolun başında olduğunu tekrar anımsarsak şimdilik ağır adımlarla ilerlemelerini anlamlı bulabiliriz.

Fantastik evren hastası, Blizzard hayranı, Çizer, Kedi Sahibi, Kıdemli Öğrenci.
Junkart ve Roadhog Hakkında Detaylar Açıklandı
Blizzard: Beta Key Dağıtımı Yapılmayacak

Yorumlar

yazar Ashandle
TARİH
Görüntülenme 1299
5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh