Overwatch'ın Yeni Kahramanları Roadhog ve Junkrat | TürkOW

Üç gün önce yayınladığımız Overwatch’a İki Yeni Kahraman Geliyor haberinde Overwatch’ın 4 farklı resmi Twitter hesabında aynı karakterlerin farklı posterlerine ilişkin haberi sizler sunmuştuk.

Blizzard, Overwatch’a gelecek 2 yeni kahramanı dün gece  yeni bir video ile  A Moment In Crime (Bir Suç Anı) olarak bizlere tanıttı. Roadhog ve Junkrat adını taşıyan bu iki kahramanın tanıtımını TürkOW olarak hiç zaman kaybetmeden alt yazılı biçimde hazırlayıp sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

A Moment İn Crime, Roadhog ve Junkrat

Video Analizi

Burada çift katlı kırmızı otobüslerden de anlayacağımız gibi olay İngiltere’de KingsRow haritasında geçiyor Junkers (Hurdacı) olarak adlandırılan kahramanlarımızdan Roadhog kraliyet tacını çalmış ve Junkrat ise Worms oyun serisinden de hatırlayacağınız Kutsal El Bombasını araklamış. Junkers’ın süper ikilisi Roadhog ve Junkrat ilk bakışta bu izlenimleri bizlere sunuyor.

Japonya’da geçen bu olayda açıkça görülüyor ki kahramanlarımız videodaki spikerinde söylediği gibi ‘işin büyüğü küçüğü olmaz’ mottosu ile atari salonunda buldukları kola kutuları ve oyuncak kepçesini kırarak tüm oyuncakları çalmışlar.

Bu sahnedeki diğer ayrıntılar ise Junkrat’in bacağının birinin tümüyle robot olması. Ayrıca yine Junkrat’in önünde havada uçan kutu kolanın üzerinde Warcraft’tan hatırlayacağımız bir ‘Murlock’ın olması güzel detaylar olmuş.

Buradaki olayı ise dondurma kamyonu üzerinde yazan ‘Glaces Artisanales’ yazısından ve arkadaki devasa Eiffel Kulesinden alayacağımız gibi Fransa’da geçiyor yazı ise Fransızcada ‘Dondurma’ anlamına geliyor şuana kadar Fransa’da haritası bulunmayan Overwatch’ın belkide bu videodaki en önemli ipucu bu sahnede saklı.

Yeni haritanın Fransa’da olabilme ihtimali çok yüksek!

 

Bir diğer detay ise Roadhog’ın fırlattığı kanca bu kahramanımızın ana yeteneklerinden biri olması gerekiyor şüphesiz. Bu yeteneğin Dota’dan Pudge, Heroes of the Storm’dan Stitches ve League of Legends’dan Blitzcrank’ın yeteneklerine oldukça benzer olduğu görülüyor.  Ayrıca sırtında bulundurduğu Reaper‘ın silahlarına benzeyen tüfekte gözlerimizden kaçmadı. Sol elindeki yüzüklerin ‘LEFT’ yani ‘SOL’ kelimesini oluşturması sanırız Roadhog sağını solunu bilmiyor 🙂 Yada Left’in diğer anlamı olan Sağ Kalmak fillide olabilir şimdilik tüm çıkarımlarımız bunlar

Yaptıkları suçlardan gayet memnun ve gururlu olduklarını gördüğümüz bu sahnede ikilinin oyuna ayrı ayrı karakterler olarak mı? yoksa DOTA’dan bildiğimiz Techies veya Heroes of the Storm’dan bildiğimiz Lost Vikings karakteri gibi 2 karakter ile birlikte mi oynayacağımız şu an için tamamen soru işareti. Her ne kadar ikili karakter izlenimi verse bile Roadhog ve Junkrat ayrı iki kahraman olabilir. Hatta bu ihtimalin çok daha yüksek olduğunu söylemek mümkün.

Oyunun duyurusu ardından yayınlanan bu posterde Roadhog’un karnındaki ‘Kartal’ figürü yerini bir V8 motor, domuz figürü ve hiç bir görselde tam olarak çıkmayan ‘Wild Hog-wer’ yazısına bırakmış bu yazının tamamının ‘Wild Hog Power'(Vahşi Domuz Gücü) olabileceği konusunda bazı düşünceler var.

Bekleyip göreceğiz!

overwatch junkers

Overwatch Sinematiğinde görülen bu sahnedeki yağmacıların duyurulan bu iki kahramanla birlikte Junkers(Hurdacılar) birliği üyeleri olduğuda anlaşılmış oldu.

Overwatch Sinematiğini Türkçe İzlemek İçin tıklayın.

Junkrat

junkrat id

Roadhog

roadhog id

Kahramanlar Oyuna Eklendi Detaylı Bilgi İçin Görsele Tıklayın

overwatch junkrat roadhog
Fantastik evren hastası, Blizzard hayranı, Çizer, Kedi Sahibi, Kıdemli Öğrenci.
Overwatch'a İki Yeni Kahraman Geliyor!
Junkart ve Roadhog Hakkında Detaylar Açıklandı

Yorumlar

yazar Ashandle
TARİH
Görüntülenme 2854
5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh