Overwatch Ücretli Mi Olacak ? | TürkOW
overwatch türkow

Geçtiğimiz yıl bu dönemlerde duyurulan ve Blizzard’ın yıllar sonra çıkardığı ilk oyun olma özelliği taşıyan Overwatch’tan beklenmedik bir haber geldi.

ABD merkezli Game Informer sitesinin yaptığı habere göre Overwatch, Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformları için 60 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak. Henüz Blizzard tarafından resmi bir açıklama yapılmazken, duyurulduğu andan beri Overwatch’un ücretsiz olacağı yönünde yaygın bir algı olduğunu söyleyebiliriz. Konu ile ilgili yerel bir oyun mağazasını kaynak gösteren Game Informer, fiyat ve konsol bilgileri dışında oyunun 31 Aralık 2016 itibariyle satışa çıkacağını söylüyor.

Ek olarak Overwatch’un konsollara gelip gelmeyeceği de bir süredir oyun dünyasında tartışılan konulardan biriydi. Oyunun fiyatıyla birlikte ortaya çıkan bu detay ile birlikte, Overwatch’un PlayStation 4 ile Xbox One’a geleceği kesinleşmiş oldu. FPS türünde çıkan Overwatch’un konsollara oldukça uygun bir oyun olduğunu ise rahatlıkla söyleyebiliriz. Halihazırda beta sürümünde denemeleri süren oyun, birçok oyuncu tarafından beğenilmiş ve Twitch yayınları ciddi şekilde takip edilmeye başlanmıştı.

Winston

Bu noktada biraz kişisel yorumumu katmak ve fiyat konsuna geri dönmek istiyorum. Açıkçası bu haber ile birlikte hayal kırıklığına uğradığımı söylemek durumundayım. Şimdiye kadar birçok oyundaki fiyat politikasıyla eleştirilen Blizzard, bu sefer de yapacağını yapmış gibi görünüyor. Duyurulduğu andan beri oyunun fiyatına dair olumlu ya da olumsuz herhangi bir açıklama bulunmuyor olmasına rağmen, böylesine büyük bir giriş ve e-Spor ayağı da düşünüldüğünde, Hearthstone ve Heroes of the Storm’un ardından Overwatch’un ücretsiz olacağı fikri iyice yaygınlaşmıştı. Nitekim 60 dolarlık fiyat etiketi, -eğer doğruysa- büyük kitlelere yayılması planlanan bir oyun için fazla görünüyor. Yine de henüz hiçbir şeyin kesin olmadığını ve Blizzard kanadından resmi bir açıklama gelmediğini tekrar vurgulamak istiyorum.

Önümüzdeki hafta sonu gerçekleştirilecek Blizzcon 2015’te çok daha fazlasını öğrenebileceğiz. Öğrendiğimiz gibi de sizlere aktaracağımızdan emin olabilirsiniz.

Blizzcon 2015

blizzcon ne zaman

Bu arada Blizzcon’a yalnızca sayılı saatler kaldı. Blizzcon’da Overwatch ile ilgili tüm haberleri dakikası dakikasına Türkçe olarak TurkOW.com’dan öğrenebilirsiniz.

Blizzcon 2015’e Kalan Süre ve Yayın Programı

Fantastik evren hastası, Blizzard hayranı, Çizer, Kedi Sahibi, Kıdemli Öğrenci.
Overwatch Beta 27 Ekim ve 4 Kasım Yama Notları
Overwatch Avatarları ve Yeni Kahraman Simgeleri

Yorumlar

yazar Ashandle
TARİH
Görüntülenme 7011
 • Ali Bahadır Em

  şey bu oylama sonucunda blizzart a belirtilcek mi? bedava oranı yüksek çıkarsa bedava mı olacak

  • Bedava olacagini tabiiki garanti edemeyiz ancak gorusmelerimizde Turk oyuncularin fikrini ve bakis acisini mutlaka iletecegiz.

 • Muhammed Bayraktar

  Hocam garanti olmaz ama 120 tl de fazla değil mi sizce de

 • Samet Yılmaz

  Ben oyuan giremiyorum oyunu satın almam m ıgirekiyor önce ?

 • Samet Yılmaz

  ben oyuna giremiyorum ve bunu yazmak içinde 20 dakkamı harcadım şimdi oyuan giriyorum hotmailimi yazıyorum şifremi giriyorum az sonra da purchase diyor yani satın al diyor şimdi paralımı bu oyun

 • ysuf

  nolur parsasız olsun oyunn

 • ysuf

  ben bu oyun için eşek gibi çalıştımm ve pc aldırdımm

5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh