Overwatch Beta Haftasonu 15–17 Nisan | TürkOW
soldier_76

Overwatch Hafta Sonu Beta Test Dönemi: 15-17 Nisan 2016

Cuma gününden başlamak kaydıyla Pazar gününe kadar davetiye usulüyle ikinci bir Beta Test Hafta Sonu etkinliği gerçekleştireceğiz! Kısa bir süreliğine (36 saatlik), Overwatch beta testini Amerika, Avrupa ve Asya gibi farklı noktalardan katılacak çok sayıda oyuncuya açmış olacağız.

Amacımız gayet açıktır. Sunucu donanımlarını ve teknolojilerini oyunun çıkışına uygun şekilde hazır hale getirmek istiyoruz!

uygulama_takvimi

İkinci kez gerçekleştireceğimiz ve son Hafta Sonu Beta Test etkinliği Türkiye saatiyle 15 Nisan Cuma günü 16:00’da başlayacak ve 17 Nisan Pazar günü saat 04:00’te son bulacak. Test aşamasında bize yardımcı olmak isteyenlerin hesapları beta testine katılabilmeleri için uygun hale getirilecek. Seçilen üyeliklerin istemciyi indirebilmeleri ve yüklemeleri için onlara zaman tanınacak ve resmi test aşamasına geçmeden bunların hepsi tamamlanmış olacak.

Eğer beta testi için seçilen üyeliğiniz varsa Battle.net masaüstü uygulamasında Overwatch için Install butonu ve aynı zamanda Battle.net Account Management sayfasında Overwatch Beta lisansınız aktif edilmiş olacaktır.

Ayrıca, oyunculara e-posta ile bildirim de yapılacaktır. Fakat bazı durumlarda e-postalar yavaş iletildiği için hesap bilgilerinizi veya Battle.net masaüstü uygulamasını kontrol etmeniz çok daha doğru olacaktır.

Misyon_detaylari

Hafta Sonu Beta Testi etkinliği kapsamında tüm oyuncular, oyunda yer alan 21 kahramana da erişim hakkına sahip olacaklar. Haritalarda belirli sınırlamalar yer alacak; Hanamura, Route 66 ve Nepal haritaları aktif hale getirilecek. Beta testi etkinliği kapsamında belirli özellikler de devre dışı bırakılmış olacak. Bu özelliklerin arasında Weekly Brawl! ve Competitive Play gibi özellikler de bulunacak.

Bu bir stres testi olduğu için öncelikli olarak teknik geri bildirimlerle ilgileneceğiz. Overwatch’ın sisteminizde nasıl çalıştığı, beta sunucularına yönelik deneyimleriniz, kritik hata raporları ve oyun kalitesini etkileyen diğer problemler hakkında görüşlerinizi alacağız. Hedefimiz donanımsal durumları gözlemlemek olduğu için çoğu zaman performans sorunları yaşayabilecek ve istenmeyen bir şekilde oyunlarınız yarıda kalabilecektir.

Yukleme_oynama

Başlamadan önce ilk olarak oyunu indirmelisiniz. Oyunu yüklemek ve 15-17 Nisan tarihleri arasında oynayabilmek için aşağıda yer alan talimatları gözden geçirin. Eğer Kapalı Beta’da yer alıyorsanız bu adımları tekrar etmenize veya oyunu yeniden yüklemenize gerek yoktur.

 

 • Adım 1: Battle.net masaüstü uygulamasını indirin ve çalıştırın.
 • Adım 2: Hafta Sonu Beta Testi etkinliğine katılabilme hakkına sahip olan Battle.net üyeliğinizle giriş yapın.
 • Adım 3: Battle.net masaüstü uygulamasının sol tarafında yer alan Overwatch görseline tıklayın.
 • Adım 4: Daha sonra size uygun olan bölgeyi seçin ve yükleme işlemini başlatmak için Install butonuna basın.
 • Adım 5: Hafta Sonu Beta Testi etkinliği başlar başlamaz, açılır menüden Americas seçeneğini seçin ve Play butonuna basarak oynamaya başlayın.

 

Her ne kadar Americas seçeneğini seçmiş olsanız bile hafta sonu boyunca bölge ve ping anlamında size en elverişli sunucularda oyunu oynayabileceksiniz. Bu nedenle ping durumuyla ilgili herhangi bir endişeniz olmamalıdır.

Eğer Overwatch gibi nişancı tarzı oyunlarda oynamaya alışkın değilseniz ilk olarak Tutorial, Practice Range veya Practive vs. AI oyun türlerini oynamanızı tavsiye ederiz. Temelleri öğrenebilmek için bunlar gereklidir. Ayrıca, kahraman bilgilerine göz atmanızı, Hero Gallery kısmına bakarak bir kahramanın nasıl yönetildiğini incelemenizi tavsiye ederiz.

Geri_bildirim

Hafta Sonu Beta Testi etkinliğine katılan kişilerin oynanışı tartışmaları, hataları raporlamaları ve deneyimlerini anlatabilmeleri adına uygun iletişim kanallarını açık hale getireceğiz.

 

 

Bu forumların her birisi mesaj gönderebilmek için Hafta Sonu Beta Testi lisansı gerektirmektedir. Beta etkinliği süresi sona erdiğinde bu forumlarda yeni başlık açamayacak veya mevcut başlıklara cevap yazamayacaksınız.

SSS

Cevap: Etkinlik Cuma günü başlayacak ve Pazar günü sona erecek. 36 saat boyunca etkinlik gerçekleştirilmiş olacak.

Cevap: Eğer etkinliğe katılma hakkı kazanmışsanız Battle.net masaüstü uygulamasında Overwatch sekmesinde Install butonu gözükecektir. Ayrıca Battle.net Acoount Management sayfasında Overwatch Beta lisansının aktif olduğunu görebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak oyunculara katılma hakkı kazandıklarını bildiren bir e-posta gönderilecektir. Battle.net üyeliğiniz ile ilişkili e-posta adresini takip edebilirsiniz.

Cevap: Etkinliğe katılanlar çeşitli faktörlerle belirlenen Overwatch beta havuzundan belirleniyor. Battle.net bölgesi, üyelik alım tarihi, bilgisayarınızın özellikleri ve biraz da şans bu faktörlerin arasındadır.

Cevap: Özel bir şey yapmanıza gerek yok. Etkinliğe katılım hakkı kazandıysanız hazırsınız demektir. Ancak, betaya katılmak isteyen oyuncuların hesap detaylarından Beta Profile Settings sayfasını ziyaret edip Overwatch seçeneği aktif hale getirmesi gerekir.

Bunu yapmanız durumunda etkinliğe katılma garantisi elde etmiş olmayacağınızı unutmayın.

Cevap: Hayır yok. Ayrıca Overwatch beta anahtarlarının dağıtılmadığını unutmayın. Bu etkinlik davetiye usulü katılım şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Cevap: Etkinlik için Amerika, Avrupa ve Asya bölgesinden oyuncular davet edilecek. Hangi ülkelerden katılım olacağını buradayer alan listeye göz atarak kontrol edebilirsiniz.

Cevap: Kapalı Beta kapsamında 12 dile resmi olarak destek verilecektir: İngilizce, Fransızca, Almanca, Avrupa İspanyolcası, Lehçe, İtalyanca, Rusça, Latin Amerika İspanyolcası, Brezilya Portekizcesi, Korece, Basit Çince ve Geleneksel Çince.

Cevap: Kesinlikle! Bu etkinlik kapsamında özel koşullar konuşmamıştır. Ekran görüntüleri alabilir, yayın yapabilir, video kaydı gerçekleştirebilirsiniz. Kısacası ne isterseniz onu yapabilirsiniz. Oyun henüz yapım aşamasında olduğu için karşılaşmanız olası hatalara karşı anlayışlı olacağınızı umut ediyoruz.

Cevap: Etkinlik iki gün sürecek olmasına rağmen dilerseniz ödüllü veya ödülsüz turnuvalar düzenleyebilirsiniz. Ancak beta sürecinde olduğumuz için yüksek ödüllere sahip turnuvalar için lisans vermeyi uygun görmüyoruz. Küçük ölçekli turnuvalar için Topluluk Turnuvaları Kılavuzuna göz atabilirsiniz.

Cevap: Etkinlik sona erdikten sonra kısa süreliğine beta sunucuları kapatılacak. Bakım sırasında etkinliğe katılan tüm oyuncuların beta erişimleri kaldırılacak. Bu noktadan sonra, oyuncular artık oyuna giremeyecek veya beta forumlarına bir şeyler gönderemeyecek. Kapalı Beta erişimine sahip olan oyuncular bu durumdan etkilenmeyecek, bakım tamamlandıktan sonra oyunu oynamaya ve forumlara mesaj göndermeye devam edebilecekler.

Cevap: Bu bizim son etkinliğimiz olacak. Overwatch Açık Beta 5-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve PC, PS4 ve Xbox One platformlarından erişilebilecek.

Cevap: Hayır. Bir önceki etkinliğe katılmış olmanız bu etkinliğe katılmanızı garanti etmez. Diğer taraftan öncekine seçilmiş olmanız bu etkinliğe seçilme hakkınızın da olmadığı anlamına gelmez.

Cevap: Kapalı Beta 3 Mayıs 2016 tarihinden önce tamamlanacak. Kesin tarih henüz belli değil ama yakın zaman içerisinde belli olacaktır.

Cevap: Overwatch satın al ve oyna ücret modeline sahip olacaktır. Ön sipariş verebilir ve PC, PS4 ve Xbox One için oyunu satın alabilirsiniz.

Cevap: Oyun 24 Mayıs 2016 tarihinde çıkmış olacak!

Kitap okumayı seven ve kendi halinde yazarlık yapmaya çalışan Blizzard hayranı bir insan.
9 Nisan 2016 Overwatch Beta Güncellemesi
Heroes of the Storm Tracer'ın Özellikleri Belli Oldu

Yorumlar

TARİH
Görüntülenme 1731
 • Ömer Faruk Yeğit

  Bir dakika açık beta çıktıtkan sonra 3 gün sürecek ve 24 mayısa kadar oyunu bidaha oynayamayacakmıyız ? (Oyunu satın aldığımız sürece)

  • Bu konu ile ilgili kesin bir bilgi yok fakat şöyle bir şey var ki bu haftasonu yapılacak beta aktivitesi bitimiyle sunucular bir süreliğine kapatılacak ve mevcut hatalar giderilecek. Açık beta bitimi ile birlikte tonlarca ufak tefek hata ve sistem – sunucu iyileştirmeleri olacağını tahmin ediyoruz bu yüzden resmen çıkana dek sunucular kapalı kalacaktır -bizce-.

   • Ömer Faruk Yeğit

    Bende mal gibi hevesleniyordum 3 gün beleşe oynayınca hemen alıcam oyunu diye 😀 Neyse saolun 😀

   • Ömer Faruk Yeğit

    Bide bu beta davetinin verileceği ülkeler arasında türkiyeyi göremedim ben ama verilecekmi ?

    • Davetin verileceği derken ülkeden bahsetmemiş Avrupa olarak geçiyor bizde Avrupa’da sayılıyoruz. Dil olarak ülke isimleri geçmiş onların arasında biz yokuz evet oyunun Türkçe desteği olmayacak. Ama biz hali hazırda tüm oyunu çevirmiş bulunuyoruz neredeyse 🙂

     • Ömer Faruk Yeğit

      He ben orda yazan ülkeleri sadece davet edilecek ülkeler olarak anladım kusura bakmayın 😀 Siz zaten iyi sitesiniz ben davet edilecek ülke olarak anladığımdan dedim neyse yeniden sağolun ne zaman soru yazsam cevap geliyor 😀

     • Ömer Faruk Yeğit

      Admin bey bende beta profile seçeneği yok bu netaya kabul edilmediğim anlamınamı geliyor yoksa saat 4 ten sonrami o sekme bulunacak

     • https://eu.battle.net/account/management/beta-profile.html

      Bu adrese doğrudan giriş yapın Battle.net üyeliğini ile orada Overwatch’u işaretleyip “Update Preferences” butonuna tıklayın bu yeterli.

     • Ömer Faruk Yeğit

      dediğiniz gibi yaptım fakat battle.net launcher da Install butonu yok İsteğimi dikkate almaları için beklememmi gerekiyor acaba yoksa kabul mü edilmedim betaya ?

     • Sitede biraz gezinseniz tüm soruların cevabını bulacaksınız aslında :

      http://www.turkow.com/overwatch-beta-surumu-indirmek

     • Ömer Faruk Yeğit

      Teşekkürler o yazınızı görmemiştim iniyor şuanda biliyorum çok rahatsız ettim sizi Oyun çıksada artık sussam 😀

 • Motun

  acaba oyuna türkçe dil eklemek için sizin blizzard a bir başvurunuz olacakmı ya da bu mümkün olabilirmi biliyorsunuz moba tarzı oyunlarda dil desteği vermek çokta zor değil?

  • Bu başvuru ile olacak bir şey değil malesef oyunu satın alan kitleyle alakalı bir durum küçük zümrelere böyle bir yatırım yapmak mantıksız olacaktır Blizzard açısından şu ana kadar hiç bir Blizzard oyununa böyle bir dil desteği gelmiş değil sanıyoruz Overwatch’ta onlardan biri olacak.

   • Motun

    Üzdün Blizzard 🙁 . Cevap için teşekkürler.

 • emre

  Bu betaya blizzard gene sadece stream yapanları mı davet etti acep 🙂 ? Yakışmıyor blizzard….

  • Türkiye’den bu sefer kısa sürelide olsa beta’yı oynayabilen bir güruh bulunuyor bundan önceki beta’lara nazaran. Beta çıkmadıysa da pek üzülmeye gerek yok bundan aşağı yukarı 1 ay sonra Açık Beta ile oyunu deneyebileceksiniz.

5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh