小美的冒险日记 (Mei'nin Macera Günlüğü) | TürkOW

TGFDOY9OFIF61446491541699[1]

Overwatch Blogu’nda Mei-Ling Zhou tarafından yayınlanan yazıda Mei’nin yaşadığı maceraları ve tuttuğu günlüğü okuyoruz. Günlük Mei’nin Macera Günlüğü adını taşımaktadır. Aşağıda çevirisini bulacağınız bu günlüğün yeni bir kahraman ya da -büyük olasılıkla- yeni bir haritanın habercisi olduğunu düşünüyoruz. Sizler de düşüncelerinizi bize iletmekten kaçınmayın lütfen. Keyifli okumalar.

24 Ekim: 你好 (Selam)!

Evet, günlüğüme başlıyorum. Açıkçası, bunu kim okumak isteyecek bilmiyorum. Bu fikir aslında mesai arkadaşım Winston’a ait. Kendisi, insanların benim “eşsiz” bakış açımı ilginç bulacağını düşünüyor. (Bakalım haklımıymış!) En kötü ihtimalle bu günlük sayesinde biraz vakit geçirmiş olurum, inanın bana, eğer dışarısı -20 dereceyse (brrrrr!) ve bir sığınakta iki büklüm şekildeyseniz öldürecek çok vaktiniz oluyor. (Zaten 雪球 (Kartopu) da pek konuşmayı sevmiyor.)

Kendimden biraz bahsedeyim: Adım Mei (evet, o Mei!), uzmanlık alanım ise düzensiz iklim olayları ve bunların dünyadaki ekosistem üzerindeki etkileri. Biraz sıkıcı göründüğünün farkındayım, ama daha eğlenceli hale getirmek için elimden geleni yapacağım! Benim için en önemli şey dünyamıza göz kulak olmak ve gelecek nesiller için olabildiğince iyi şekilde muhafaza etmek. Sadece bir tane dünyamız var, değil mi? Yaptığım seyahatler ve girdiğim maceralar konusunda sizlere de sürekli bilgi vereceğim.

Hazır yeri gelmişken, ben şu anda Logan Dağı yakınlarındaki Yukon topraklarında yeni bir cihazın saha testlerini gerçekleştiriyorum. İlk zamanlarda yaşadığım bazı “sorunlardan” kurtuldum (kolum birkaç gün donuk halde kaldığından dolayı hala acıyor… çok utanç verici!) ve şu anda her şey yolunda gibi görünüyor. İşin iyi yanından bakmak gerekirse: Bu ekipmanı kendi üzerimde denediğime göre, üzerinde çalışmak istediğim buradaki sevimli hayvancıkların da üzerinde denememin sakıncası olmayacak.

– 美 (Mei)


30 Ekim: Medeniyete Dönüş

Kasabaya giden helikopter turunu pas geçtim. Son birkaç haftadır araştırma tesisinde tıkılı kaldığım için kendimi biraz kapana kısılmış hissediyordum, o yüzden yayan gitmeyi tercih ettim. Pek kolay bir yürüyüş olmadı ama endotermik difüzör ile (Kendime not: daha az bilimsel bir isim düşün) birkaç deneme yapma imkânı buldum. Patikanın bir bölümünde geçilmez bir kısımla karşılaştım ve yolumu uzatmam gerekiyordu. Ama o gün, bugün değildi! Hemen difüzörümü kullanarak kendi yolumu inşa ettim ve tam ortasından geçiverdim. Dağlarda çok yardımı olacak bunun, biliyorum!

Kısa bir ara verdikten sonra bölgenin farklı alanlarına dağılmış ve terk edilmiş Overwatch araştırma istasyonlarını incelemek için Asya’ya yöneleceğim. Çok seneler geçti ama kim bilir belki de hala işe yarar bir şeyler bulabilirim. Umarım şans benim yanımda olur!

– 美 (Mei)


31 Ekim: Los Angeles, ABD

Bööö! (Cadılar Bayramınız Kutlu Olsun!)

Vay be, burası kuzey bölgelerden çok daha sıcakmış. Buradaki havaya uygun giyindiğimi söyleyemem. Hemen son bilgileri geçeyim; sonunda gümrükten geçebildim (sınır güvenliğinden birkaç sandık dolusu bilimsel ekipman geçiriyorsun) ve küçük bir kaçamak yapıp hafta sonu güneşin tadını çıkarmaya, belki de bir iki film izlemeye hazırım! Six-Gun Killer’ı izlemek için sabırsızlanıyorum. O eski moda filmlerin hastasıyım ve Olivia Rai’ye bayılıyorum!

– 美 (Mei)


2 Kasım: Yolumuz Uzun

Uçaktan indiğimden beri inanılmaz şeyler yaşadım. Tırmanışa başlamadan önce birkaç son dakika hazırlığı yaptım. Amacım dağlarda kalabildiğim kadar uzun süre kalmak; yapılacak çok bilim var! (Ben onu sahiden söyledim mi ya?) Bu tırmanış hayatımda yapacağım en zor tırmanış, o yüzden biraz endişeliyim, ama diğer taraftan da başlamak için sabırsızlanıyorum.

İşe koyulduktan sonra biraz daha yazacağıma söz veriyorum (baya boş zamanım olacak, hatırlıyorsunuz değil mi?), ama şimdilik şu manzarayla yetinin:

Mei
MOBA’dan RPG’ye, FPS’den Simülasyon oyunlarına 10 senedir oynanmadık tür bırakmayan bu kişilik, az buçuk İngilizcesiyle şimdi de Overwatch’u yerelleştirmeye soyundu.
Overwatch Beta Yeni Eklenen Spreyler
Overwatch Beta 27 Ekim ve 4 Kasım Yama Notları

Yorumlar

yazar Conquerer
TARİH
Görüntülenme 1027
5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh