Hakkımızda | TürkOW

Bir macera ile bir araya gelmiş bir ekiptik. Maceramızı sonlandırdık diyorduk ama yanılmışız. Bunu fark ettiğimizde ise kolları sıvadık ve yeni projeyle karşınıza çıkalım dedik. Bu sefer her şeyi daha organize, daha planlı ve sağlıklı yaparak ilerlemeyi kafamıza koyduk. Kafamızın içinde daha çok şey var ama zamanla bunlarla tanışacağınızı umut ediyoruz. Turkow’un bir parçası olup Overwatch oynamaya hazır mısınız? Öyleyse ilk olarak bu projenin nereden çıktığını ve planlarımızın neler olduğunu öğrenin.

Efsanelerligi.com ile başlayan maceramızı türlü sıkıntılar ve zorluklarla bir süre devam ettirmeyi başarmıştık. Emin olun bu dönemde yaşadığımız sıkıntılar tek türlü değildi. Her birimizin farklı ve birbirinden bağımsız sıkıntısı vardı ama hepimizin ortak problemi attığımız yanlış adımlar ve onların getirdiği telafi edilemeyen sonuçlardı. Sonuçlardan birisi bu maceranın son bulmasıydı ama tekrar yapabiliriz diyerek isim değiştirip Yordleacademy.com olmuştuk.

Yordleacademy.com kendimizi ispat etmeye çalışacağımız bir adımdı ama biz o adımda tökezledik. Ekip olarak inancımız çok yoktu. Sadece kurduğumuz markanın, oluşturduğumuz kitlenin ve sunduğumuz kalitenin çöpe gitmemesini istediğimiz için o yola girmiştik. Zaman içerisinde yapraklar dökülmeye başladı ve sonunda o adımın yanlış olduğunu anladık. Sonra tekrar bir hamle yaptık, Efsanelerligi.net olarak geri dönmek istedik. Bu geri dönüşte ise tam anlamıyla başarılı olamadık. Bir süre çalışmalarımı sürdürsek bile artık eskisi kadar etkin değildik. Devam edemeyeceğimiz ortaydı ve boşa çabalamaktansa kafamızı farklı şeylere yorma kararı aldık.

Mart ayında League of Legends için en büyük Türk topluluğu sitesi olma hedefimizden tamamen uzaklaştık. Artık bizim için bir hedef olmaktan çok geçmişte yaşadığımız bir deneyim anlamını taşıyordu. Başardığımız çok şey vardı, başaramadığımız da birçok şey. Aklınıza o basit soru geliyor olabilir. Ekibin parçalanıp parçalanmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Size bu sorunun cevabını Turkow ile vermek istedik. Kaldığımız yerden değil, yeni bir yoldan devam ediyoruz. Bu sefer hedefimiz Overwatch için en büyük Türk topluluğu olmak!

Overwatch için aklımıza gelen tüm yerel fikirleri denedik ama hiçbirisi istediğimizi karşılamıyordu. Bir yerde oturup sohbet ederken bu isim üstüne kafa patlamaya devam ettik. Aklımıza gelen en uygun isimler başkaları tarafından alınmıştı ve bir yaratıcılık ortaya koymamız gerekiyordu. istediğimiz şey Türk, Türkiye ve Overwatch ibarelerinin bir arada olabileceği bir çözümdü. Ancak bu konuda biraz geç kalmıştık. Yine de yılmadık ve ortaya Turkow çıktı. Basit, akılda kalıcı ve bir markayı anımsatacak en uygun çözüm olduğuna inandık.

Turkow için acele etmedik. Yavaş yavaş çalışmalarımızı sürdürdük ama birden hız kazanıp kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamladık. Ortaya çıkardığımız sonuç şu an bu yazıyı okuduğunuz sayfalar oldu. Gelişmeyi sürdüreceğiz ve Overwatch için hedefimizin peşinden sonuna kadar gideceğiz.

Haberler: Overwatch dünyasında gelişen tüm haberleri sizlerle Türkçe olarak en hızlı biçimde buluşturacağız. Haberlerimiz anlaşılır ve açıklayıcı ibarelerle dolu olacak. Tüm gelişmeleri yakından takip edebilmenizi sağlayacağız.

Tanıtımlar: Overwatch dünyasında yeni gelişmeleri sadece haber olarak size sunmakla kalmayacak aynı zamanda detaylı tanıtımlarını gerçekleştirmeye çalışacağız. Böylece yenilikler oyuna eklenmeden veya eklendikten kısa bir süre sonra her gelişme hakkında detaylı bilgilere Türkçe olarak sahip olabileceksiniz.

Rehberler ve ipuçları: Overwatch için en detaylı Türkçe rehberleri sizlerle buluşturmayı hedeflemekteyiz. Elimizden geldiğince bilgilerimizi sizinle paylaşacak ve sizin oluşturduğunuz rehberleri veya ipuçları yazılarını diğer oyunculara ulaştırmak için çabalayacağız.

Görseller ve Videolar: Overwatch hakkında ortaya konmuş en kaliteli görselleri sizinle paylaşacağız. Yeri geldiğinde kendimiz video oluşturacak, yeri geldiğinde oluşturulmuş popüler videoları izlemenizi sağlayacağız. Overwatch oynarken eğlencenin tadını çıkaracağınız gibi aynı zamanda ona ait görüntülere göz atarken aynı keyfi yaşamanız konusunda size yardımcı olmaya çalışacağız.

Diğerleri: Yapmak istediğimiz çok şey var. Bu yapmak istediğimiz ve başarıya ulaştırmaya çalışacağımız hedeflerimizde neler olduğunu zaman içerisinde görebileceksiniz. Ekibimiz gelişime açık, yenilikçi ve sürekliliği olan bir ekip olarak hareket edecektir. Sizden gelen fikirlere daima açığız. Overwatch Türkiye veya Overwatch Türkçe dendiğinde akıllara gelen ilk yer olmak için çabalayacağız!

Turkow hedeflerine doğru yola çıktı! Ona eşlik etmek ister misiniz? Hemen sitemizde yer alan içerikleri incelemeye başlayın ve foruma dahil olarak diğer oyuncularla tanışın!

Yorumlar

 • Avatar TV

  yazıyı keşke biraz ortalasaydınız sağ kenar gözükmüyor ve birazda ilgi çekici (resimli.küçük/büyük harfle yazarsanız ) bence daha iyi olur.

  • Sitemiz içerisindeki belli bölümler hala revize içerisinde bu tür eleştirilerinizi bekliyoruz gelen eleştirilere göre sitenin son hali ortaya çıkmış bulunacak 🙂

   • simay

    bana oyunu indirmemde yardım edermisin? kardeşim ok istiyor. satın almam gerekiyosa alıcam.

 • simay

  merhaba ben bu overwtch in açık betasını buldum ama indirirken satın almam gerektiğini öğrendim ücretsiz idirebilirmiyim ?
  yoksa satın almak zorundamıyım

 • Furkan Beydoğan

  Merhaba, Konsolda oynayan arkadaşlar varmı ?

 • Fujitora

  Benim bir sorum var Sombra karakteri ne zaman oyuna gelecek en yakın zamanda verirseniz sevirim

  • Sombra 8 Kasım itibariyle PTR’ye geldi. Normal sunuculara ne zaman geleceğini PTR’deki performansı etkileyecek.

5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh