Golden Joystick Awards 2016'da Overwatch'a 5 Ödül | TürkOW

1983 yılından bu yana gerçekleştirilen ve dünyanın en prestijli ikinci büyük video oyunları ödül töreni olan Golden Joystick Awards 2016’da ödüller sahiplerini buldu. Oyun dünyasının yakından takip ettiği ödüllerde Overwatch toplam 5 ödül alarak ne kadar kaliteli bir oyun olduğunu tekrar göstermiş oldu.

Her ne kadar çıktığı günden bu yana farklı yönleriyle eleştirilmiş bir oyun olsa bile Overwatch oyun dünyasındaki saygınlığını gün geçtikçe güçlendirmeye devam ediyor. Oyuncuların “pahalı” bulup satın almadığı, “özellikleri çok yüksek” diyen bir türlü oynama fırsatı bulamadığı Overwatch öyle ilginç başlıklarda ödül sahibi oldu ki, biz bile inanamadık desek yeridir.

Golden Joystick Awards’ta Overwatch’un Ödülleri

  • Best Original Game/En İyi Özgün Oyun – Overwatch’un bu ödülü alması bazılarını hiç şaşırtmadı. Daha önce MOBA ve FPS karışımı bir oyun geliştirilmemiş olması, hikayesi ve kurgusundaki mükemmel detaylarla Overwatch bu ödüle layık görüldü.
  • Best Multiplayer Game/En İyi Çok Oyunculu Oyun – Overwatch bir diğer ödülünü bu başlıkta aldı ve bizi epey şaşırttı. Aslında birkaç ödülden ötürü bu unvanı da almak zorunda kaldığını düşünüyoruz.
  • Best Gaming Moment/En İyi Oyun Anı – Sayısız iyi oyun anının yer aldığı Overwatch, Play of the Game özelliği sayesinde bu ödüle layık görüldü. Oyuncuların en iyi oyun anını yakalamasını ve paylaşmasını kolaylaştıran özelliğiyle Overwatch, oyuncuların kalbinde taht kurmayı başardı.
  • Competitive Game of the Year/Yılın En İyi Rekabetçi Oyunu – Henüz yolun başında olan Overwatch rekabetçi oyunların hiçbirisine göz açtırmadı ve bu oyuna layık görüldü. Önümüzdeki yıl gelecek Overwatch League özelliği sayesinde adından daha çok söz ettireceğe benzeyen oyun şimdiden rekabetçi alana ağırlığını koymayı başardı.
  • PC Game of the Year/Yılın En İyi PC Oyunu – Blizzard kalitesinin bir ürünü olan Overwatch yılın en iyi oyunu seçilerek kalitesini taçlandırmış oldu. En iyi özgün oyun ve en iyi çok oyunculu oyun ödüllerini alan bir oyunu yılın en iyi PC oyunu seçmek, eminiz çok zor olmamıştır.

Türk oyuncular arasında çok fazla adından söz ettiremeyen bir oyun olmasına karşın geleceğe umutla baktıran Overwatch en prestijli ödül töreni Golden Joystick Awards’ta 5 ödül birden alarak kalitesini ispatlamış oldu. Bize ise söyleyecek hiçbir söz bırakmadı.

Kitap okumayı seven ve kendi halinde yazarlık yapmaya çalışan Blizzard hayranı bir insan.
7 Kasım PTR Yama Notları
Black Friday: Overwatch: Origins Edition 115-125 TL

Yorumlar

TARİH
Görüntülenme 977
5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh