Gamescom 2015 Overwatch Paneli | TürkOW

Gamescom Overwatch Önizleme

Blizzard, Gamescom 2015’te kendine ayrılan sürenin bir kısmını Overwatch’a ayırdı ve ilk kez Avrupa sunucularını görücüye çıkardı. Canlı yayın esnasında herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Gamescom 2015 dolu dolu devam ederken Blizzard, eni gözdesi Overwatch için yeni bilgiler paylaştı. Paylaşılan bilgiler çeşitliydi ancak oyunun çıkış tarihine yönelik herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Hedeflenen çıkış tarihi hala belirsizliğini koruyor ancak Blizzard, 2015 yılının Kasım ayında oyunu çıkarabilir.

background-story.3J4hm

Gamescom 2015 Overwatch paneli aynı zamanda yeni kahramanlardan Lucio’nun tanıtıldığı ve onun hakkında görüşlerin bildirildiği bir panel oldu. Lucio’nun ekstra hareketliliğe sahip olmasından ötürü Blizzard onu mükemmel bir Support karakteri

olarak gösteriyor. Buradan anlayabileceğimiz üzere Blizzard’ın Support karakterler için belirlediği en önemli nitelik hareketlilik olarak ön plana çıkıyor.

Panelin bir diğer önemli bilgisi ise bazı kahramanların kit tasarımlarla çıkacak olmasıdır.

Neden tüm kahramanların kit tasarımlarla çıkarılmadığını sorusu ise konsept tasarımlarla alakalı. Blizzard, bazı kahramanların konsept tasarımlarla çıkarılacağının bilgisini oyuncularla paylaştı.

Blizzard’ın bilgi verdiği diğer bir kahraman Tracer ise şu an oyunun en renkli kahramanlarından birisi olarak gözüküyor. Tracer ile Blizzard’ın hedefi üç defa etrafa ışınlanmayı başarabilecek bir karakter oluşturmakmış. Panelde Blizzard’ın açıkladığı bilgilerden birisi de buydu. Tracer oyun içerisinde oradan oraya ışınlanmaya başladığında kafa karıştırıcı olabilecek ama aynı zamanda oyunu eğlenceli hale dönüştürebilecek.

Blizzard’ın Gamescom 2015 Overwatch panelinde verdiği bir diğer önemli bilgi Bastion’u ilgilendiriyordu. Bastion’un Ultimate yeteneği değiştirildi. Değişikliğin ardındaki sebep

ise karakter ile yetenek arasındaki uyuşmazlık olarak gösterildi. Blizzard, Remote Mine isimli yeteneğin Bastion ile uyuşmadığını düşündüğü için bu değişikliğe gittiğini açıkladı.

Volskaya_Industries_Concept_01

Panelde iki farklı harita tanıtıldı. Bunlardan birisi Volskaya adını taşıyor. Bu harita Attack and Defend türü bir harita olma özelliğini taşıyor. Haritanın belirli yerlerinde hareket eden platformlar bulunuyor. Bu platformlarla Blizzard, oyuncuların bu haritada çok daha farklı oynanış stilleri ortaya çıkartacağını düşünüyor. Yine aynı düşünceden yola çıkarak haritanın belirli noktalarında belirli kahramanların takılmadan geçebilecekleri noktalar bulunuyor. Lucio’nun patenleri ile Pharah’ın ise uçma kabiliyeti bu geçişleri sağlayabilecek belirli niteliklerdir.

Numbani_Concept_01

Panelde tanıtılan bir diğer harita ise Numbani haritası oldu. Bu harita Payload türü bir harita olma özelliğini taşıyor. Oyuncuların hedefi ise Doomfist’s Gauntlet isimli eşyayı müzeye başarılı bir şekilde geri götürmek.

Blizzard’ın Gamescom 2015 Overwatch panelinde paylaştığı bilgileri kısaca bu şekilde özetleyebiliriz. Oyunun çıkmasına biraz zaman var ve her yeni fuarda veya etkinlikte yeni bilgiler gelmeye devam edecektir. Tüm bu bilgilere anında Türkçe olarak erişmek istiyorsanız Türkiye’nin en kaliteli Overwatch topluluğu Turkow’u takip etmeye devam

edin.

Fantastik evren hastası, Blizzard hayranı, Çizer, Kedi Sahibi, Kıdemli Öğrenci.
Yeni Kahraman Soldier: 76
Yeni Kahraman Lucio

Yorumlar

yazar Ashandle
TARİH
Görüntülenme 1111
5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh