Competitive Play - Golden Gun Sistemi Detayları | TürkOW
overwatch comic

Geçtiğimiz günlerde Jeff Kaplan’ın Geliştirici Güncellemesi haberinde Competitive Play(Ranked Mod)’e ait verdiği bir kaç bilgiyi sizlere aktarmıştık. Bugün Kore’nin büyük e-sport sitelerinden biri olan overwatch.inven.co.kr sitesinde Overwatch’un PTR(Public Test Realm) sunucuna ait görseller ve Competitive Play’e ait bilgiler gün yüzüne çıktı.  İşte sizler için derlediğimiz bilgiler.

competitive3
  • İlk kutu (Mor Olan) Competitive Play’deki derecenizi gösteriyor. Derecelendirme 1-100 arası yapılmış durumda. İlk defa Competitive Play’de oynayanların derecesini belirlemek için 10 kez bu mod’da oyun oynaması gerekiyor. 10 oyundan sonra dereceniz belli oluyor ve sonraki oyunlarda kazanmanıza veya kaybetmenize bağlı olarak bu sayı artıyor veya azalıyor.
  • İkinci Kutu (VS) Competitive Play’i tanıtıyor ve bu butona basarak Competitive Play üzerinden oyun arıyorsunuz. Maçlar 1’den fazla round içeriyor. Objective(Göre)’leri kazanmanız durumunda skor alıyorsunuz. Tüm round’larda skor üstünlüğü olan takım maçı kazanıyor. Şayet skorlarda eşitlik varsa oyun Sudden Death(Ani Ölüm)’e gidiyor ve bu turu kazanan takım oyunu kazanmış oluyor.

Bunu daha önce Kapalı Beta zamanında görmüş ve sizlere aktarmıştık.

 

Competative

 

  • Son Kutu ise hangi sezonda olduğunuzu ve sezon sonu kazanacağınız ödülleri gösteriyor. Buna göre aşağıdaki görselde göreceğiniz gibi sezon sonunda Profil İkonu(İlk İkon), Sprey(İkinci İkon) ve Competition Point(Üçüncü İkon -Mor)  kazanıyorsunuz. Bu görsele göre ilk sezon 18 Ağustos’ta bitiyor olarak görünüyor.
competitive4

Competition Point ve Golden Weapon(Altın Silah)

Gelelim sezon bitiminde kazanacağınız Competition Point(Rekabet Puanı)’le neler yapabileceğinize. Şu an için bu puan ile yalnızca Altın Silah sistemi denilen ve mağazaya ‘WEAPON’ ismiyle eklenen yeni sekmeden alınabilecek kozmetik ürünü satın almanıza yarıyor.

Bu silah karakterinizin silahını altına dönüştürüyor ve oyun içerisinde siz ve diğer oyuncular tarafından görülebiliyor. Bu silahın herhangi bir güç artısı bulunmuyor yalnızca görsel bir öğe.

Şuan için tüm kahramanların Altın Silahları 300 Competition Point ile satılıyor.

competitive1 competitive2

Bastion

DVa

Genji

Hanzo

Junkrat

Lucio

Mccree

mei

Mercy

Pharah

Reaper

Reinhardt

Roadhog

Soldier:76

Symmetra

Torbjörn

Tracer

Widowmaker

Winston

Zarya

Zenyatta

Fantastik evren hastası, Blizzard hayranı, Çizer, Kedi Sahibi, Kıdemli Öğrenci.
OW Origins ve Widowmaker Noire Çekilişi
Kahramanlar Arasındaki Özel Diyaloglar

Yorumlar

yazar Ashandle
TARİH
Görüntülenme 1543
5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh