Blizzard Overwatch'da Hile Kullananlara Acımayacak | TürkOW
banner-reaper

forum

Oyun dünyasının yeni lideri olmaya aday bir şekilde gelen Overwatch konusunda Blizzard kimsenin gözünün yaşına bakmayacak.

Blizzard’ın merakla beklenen oyunu Overwatch’ın dünya genelinde oyunculara sunulmasına artık sayılı günler kaldı. Oyuncuların oyuna olan ilgisi inanılmaz derecede fazla zira geçtiğimiz hafta 5 günlük açık beta şeklinde sunulan oyun, 9.7 milyon kullanıcıya ulaşarak bu alanda müthiş bir rekor kırmıştı.

Tabii Overwatch böyle popüler duruma gelince Blizzard da önlemlerini ciddi şekilde arttırmış. Normalde Blizzard’ın hile yapanlara karşı ”three strikes” dediği bir olayı var. Yani üç uyarı alıp aynı şeyi yapmaya devam ederseniz bir güzel banlanıyorsunuz.

wallpaper-3

Fakat bu durum Overwatch’ta geçerli değil. Oyunda yapılan hilelere karşı nasıl bir önlem almaları gerektiği konusunda çalışmalar yapan Blizzard geliştiricileri, bu tarz kullanıcılara hiç acımama kararı almış. Eğer Overwatch’ta hile yaparsanız süresiz banlanacaksınız.

Hem de bahsettiğimiz o ”three strikes” olayı olmadan. Yani hiçbir uyarı ya da haftalık/aylık ceza almadan, Blizzard işinizi bitirecek. Şimdiden oyunun forumlarında son derece olumlu karşılanan bu karar, bakalım oyun çıktığı zaman kimlerin canını yakacak.

Fantastik evren hastası, Blizzard hayranı, Çizer, Kedi Sahibi, Kıdemli Öğrenci.
Blizzard Overwatch İle Birlikte Rekora İmza Attı
TurkOW Büyük Açılışa Hazır

Yorumlar

yazar Ashandle
TARİH
Görüntülenme 957
  • emre

    wow’da bende 13 yıl sonra tabi program kulladığımı söyleyebilirim buradan haliyle yeni gelen oyuna mutlaka çıkacaktır ki var ben kendim gördüm. Lakin wow yıllardır oynanmakta artık çok dikkat etmiyorlar vede arenada %40 oyuncusu kullanıyor benim gibi kullanan insanlarda hemen farkediyor wow’u bıraktığım için rahatlıkla yazabiliyorum bunu lakin iyi önlem alırlarsa çok daha güzel olur çünkü bu oyun league of legends’ın üst seviyesinde bir oyun vede daha güzel haliyle çok daha ilgi görücek ileridede lol’deki gibi turnuvalar gelicek kesin gözüyle bakıyorum buna e-spor’da yerini alıcak. İkincil programların kullanılmasında acilen önlem alınması gerek vede hanzo gibi karakterlerde ciddi aimshotlarında bug var 54 lvl’a kadar oynadım 7 günde youtubeda olsun widowmakerla her vurduğunu kafadan alanlar gördüm bu tip oyucular oyundan soğuma sebebi olucaklar umarım iyi başarılı önlemler alır blizzard ama işi zor 🙂

5
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh